Referent evidenta si statistica medicala

Candidatul Ideal

  • Ai studii medii/ superioare;
  • Esti o persoana comunicativa, organizata, cu atitudine pozitiva, proactiva si ai dorinta continua de invatare;
  • Iti place sa lucrezi in echipa si esti atenta la detalii;
  • Ai minime cunostinte MS Office;
  • Ai cunostinte solide ale legislatiei: Contract Cadru si Norme de aplicare (Ordinului ministrului sănătății și al președintelui Casei Naționale de Asigurări de Sănătate nr. 1068/627/2021 privind aprobarea Normelor metodologice de aplicare în anul 2021 a Hotărârii Guvernului nr. 696/2021 pentru aprobarea pachetelor de servicii și a Contractului-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale, a medicamentelor și a dispozitivelor medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2021 – 2022);
  • Ai 2 ani experienta anterioara pe o pozitie similara (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

  • Preia zilnic documentele specifice spitalizarii de zi si le verifica (concordanta fizica/ aplicatia informatica);
  • Repartizeaza si verifica Fisele de spitalizare de zi pe medici si asigura o buna comunicare cu personalul medical asigurand astfel respectare tuturor prevederilor legale;
  • Asigura respectarea fluxului privind completarea, printarea si parafarea fisei de spitalizare in forma finala;
  • Este responsabila de arhivarea corecta in baza Registrul de internari, a fiselor de spitalizare colectate la nivelul clinicii;
  • Distribuie in ambulatoriu de specialitate toate formularele cu regim special CAS (bilete de trimitere);
  • Preia formularele utilizate, le verifica atat fizic, cat si electronic si le arhiveaza;
  • Verifica registrele de consultatii in ceeea ce priveste corectitudinea datelor introduse si se asigura de semnarea si parafarea acestora.

Beneficii

  • Sediul clinicii este intr-o locatie ultramoderna, aproape de metrou;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Zile de concediu de odihna acordate in functie de vechimea in munca;
  • Bonuri de masa.
Tip Post: Full Time
Locatie Post: București

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx
Call Now Button